Filmler-Diziler

Back to the Future İncelemesi

Sinema dünyasının sevilen yapımlarından birisi olan bilim kurgu filmi Back to the Future incelemesi ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Zamanda yolculuk ile ilgili pek çok sinema filmi çekildi. Bu filmlerden birisi olarak bizleri Geleceğe Dönüş karşılıyor. Delorean modeli ile akıllara kazanan zamanda yolculuk sahnesi, birçok ünlü isme de sahip. Michael J. Fox, Christopher Lloyd ve Lea Thompson gibi oyuncuların yer almış olduğu serinin kurgu ve hikayesinin bilinmesi gerekiyor.

Başlıklar

Back to the Future İncelemesi

Kurgu

ABD yapımı bir sinema filmi olan BTTF serisi, Robert Zemeckis ve Bob Gale tarafından yazılan dünyanın en çok sevilen yapımlarından birisi olarak izleyicileri karşılıyor. Özellikle eski neslin bildiği bir film olan Geleceğe Dönüş, yeni nesil tarafından da ilgiyle takip ediliyor.

Back to the Future incelemesi

Filmde başrolde bulunan oyunculardan birisi olan doktor Emmet Brown, çeşitli deneyler ile dünyaya faydalı olmaya çalışır. Emmet Brown’un yakın arkadaşlarından birisi olan Marty McFly, onunla zaman zaman iletişime geçerek sohbet eder. Bunun yanı sıra doktorun bir de Einstein isminde köpeği bulunur.

Hikaye, genel olarak bu ikili arasında geçse de bunun yanı sıra George, Lorraine, Biff, Jennifer, Dave ve Linda gibi karakterler de sıklıkla görülüyor. Filmin çekimlerinin bir kısmı dış mekanda bir kısmı ise iç mekanda gerçekleşti. Ekip, mümkün oldukça gerçekçi bir yaklaşım ile sahneleri en iyi şekilde hazırladı.

Hikaye

Back to the Future incelemesi yaparken hikayeyi de bilmek gerekir. Emmet Brown, uzay zaman yolculuğu üzerine araştırmalar yapan bir bilim insanı. Sizleri 1955 yılına götürelim. Bu dönemde kafasını bir nesneye çarpan Brown, kaza sonrasında ilham alır. Aldığı ilham ile birlikte akı kapasitörü ortaya çıkar. Bu şekilde zaman makinesi için çalışmalar hız kesmeden başlar.

1985 yılına gelindiğinde zaman makinesi hazır hale gelir ve Brown, Marty McFly’ı yanına çağırarak onunla deney yapar. Gece saatlerinde deney gerçekleştiren ikili, yaptığı test sonucunda başarıya ulaşır. İşler bu andan sonra karışmaya başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu