Güvenlik

Çalınan Instagram Hesabı Geri Alma 2021 (Kesin Çözüm)

Çalınan Instagram Hesabını Nasıl Geri Alırım !

Başlıklar

Çalınan Instagram Hesabı Geri Alma 2021 (Kesin Çözüm)

Çalınan Instagram hesabı geri alma ? Son zamanlarda ortalık insanların zaaflarını kullanılarak çalınan instagram hesabları ve bu çalınan instagram hesabı geri almak isteyen insanlarla dolu. Peki Bunu nasıl yapıyorlar! Genelde Dm kutularına gönderilen linklere tıklanma sonucunda karşımıza çıkıyor. Bu karşı tarafın yaratıcı sosyal mühendisliği ile bambaşka boyurlarda da olabilir.

Söz konusu bu çeteler ve para kazanmanızı sağlıyacak sosyal mühendisliklerle bir şekilde hedef aldıkları kurbanlarının söz konusu link,resim,dosya gibi gönderdikleri mesajlara gömülü bir takım virüs ve sosyal medya kimliğinizi ele geçirecek yazılımlarla hesaplarınızı ele geçiriyorlar.

Öncelikle lütfen tanımadığınız kişilerden gelen mesajları açmamaya,açıyorsanız bile gelen mesaj içerisindeki herhangi link,resim vs şeylere tıklamamanızı öneririm.

Söz konusu olaylar tanıdık kişilerden gelen mesajlarda da olabiliyor.Çünkü tanıdığınız birinin çalınan hesabından size mesaj gönderilebilir ki genelde yaptıkları bu zaten.

Bu konuyu ayrıntıya kavuşturduğumuza göre Çalınan instagram hesabı geri alma olayına geçebiliriz.

Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır !

 

Öncelikle hesabınızın halen aktif olup olmadığını kontrol edin!

Daha sonra hesabınıza bağlı eposta erişiminiz olup olmadığına bakın!

Eğer epostaya erişiminiz varsa instagram üzerinden parolamı unuttum kısmını tıklayıp epostanıza paraloma sıfırlama linki gönderin.

instagram hesabım çalındı

 

Eğer eposta erişiminiz yoksa veya bilmiyorsanız diğer alternatif olan Telefon numarası ile hesap kurtarmayı deneyebilirsiniz!

Şifremi unuttum linkine tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacak.Telefon numaranızı girip erişiminiz olup olmadığını kontrol edin!

Eğer bunlardan bir sonuç alamadıysanız 3. seçenek olarak;

İnstagram hesabınıza bağlı Facebook adresinizle bağlanmayı Deneyin!

Daha önce oturum açtığınız bilgisayarınız veya telefonunuz üzerinden instagram adresinize facebook oturumunuzla giriş yapın.Giriş yaptıktan sonra gerekli tüm giriş bilgilerinizi ve hesapta açık olan oturumları sonlandırmayı unutmayın.

Instagram’dan gelen bir mesaj olup olmadığını görmek için e-posta hesabınızı kontrol edin
security@mail.instagram.com‘dan e-posta adresinizin değiştiğini bildiren bir e-posta aldıysanız mesajda 
bu değişikliği geri al‘ı işaretleyerek bu değişikliği geri alabilirsiniz. Başka bilgiler de değiştirildiyse (ör. şifreniz) ve e-posta adresinizi eskisiyle değiştiremiyorsanız Instagram‘dan bir giriş bağlantısı veya güvenlik kodu talep edin.
Instagram‘dan bir giriş bağlantısı talep etme
Hesabın size ait olduğunu doğrulamamıza yardımcı olmak için e-posta adresinize veya telefon numaranıza bir giriş bağlantısı göndermemizi isteyebilirsiniz.
Giriş bağlantısı istemek için:
 • Giriş ekranında Giriş yapmayla ilgili yardım al. (Android) veya Şifreni mi unuttun? (iPhone) seçeneğine dokunun.
 • Hesabınızla ilişkili kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını girin ve ardından İleri‘ye dokunun. Not: Hesabınızla ilişkili kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını bilmiyorsanız İleri düğmesinin altındaki Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin.
 • E-posta adresinizi veya telefon numaranızı seçin ve ardından Giriş Bağlantısı Gönder‘e dokunun.
 • E-postanızdaki veya kısa mesajınızdaki (SMS) giriş bağlantısına tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.
Instagram‘dan bir güvenlik kodu veya destek talep etme
Size gönderdiğimiz giriş bağlantısıyla hesabınızı geri alamıyorsanız bizden destek talep edebilirsiniz.
Instagram‘dan destek talep etmek için:

Android Telefonlar İçin ;

 • Giriş ekranında Giriş Yap kısmı altında Giriş yapmayla ilgili yardım al seçeneğine dokunun.
 • Hesabınızla ilişkili kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını girin ve ardından Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun. Birden fazla Instagram hesabınız varsa ilk olarak giriş yapma konusunda sorun yaşadığınız hesabı seçmeniz ve ardından talimatları izlemeniz gerektiğini aklınızda bulundurun.
 • Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.
 • E-posta adresinizi veya telefon numaranızı seçin ve ardından Güvenlik Kodu Gönder‘e dokunun.
 • Bir güvenlik kodu almazsanız Güvenlik Kodu Gönder kısmında Bu e-posta adresine veya telefon numarasına erişemiyorum‘a dokunun ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.

 

İphone (iOS) Telefonlar için ;

 • Giriş bağlantısı ekranında Giriş Bağlantısı Gönder kısmında Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun. E-posta adresinizi veya telefon numaranızı seçin ve ardından Güvenlik Kodu Gönder‘e dokunun.
 • Bir güvenlik kodu almazsanız Güvenlik Kodu Gönder kısmında Bu e-posta adresine veya telefon numarasına erişemiyorum‘a dokunun ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.
Yalnızca sizin erişebildiğiniz güvenli bir e-posta adresi girdiğinizden emin olun. Talebinizi gönderdikten sonra sıradaki adımlar için Instagram’dan bir e-posta alacaksınız.
Kullanıcı adınızı bilmiyorsanız neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi alın

Kimliğinizi doğrulayın !

Sizin fotoğraflarınızı içermeyen bir hesap için destek talebinde bulunduysanız Facebook’un Destek Ekibi‘nden bir otomatik yanıt e-postası almanız gerekir. Kaydolduğunuz e-posta adresini veya telefon numarasını ve kaydolurken kullandığınız cihaz türünü (ör. iPhone, Android, iPad, diğer) belirterek kimliğinizi doğrulamamıza yardımcı olmanızı isteriz.
Sizin fotoğraflarınızın yer aldığı bir hesap için destek talep ederseniz gerçek bir kişi olduğunuzu kontrol etmemize ve kimliğinizi onaylamamıza yardımcı olmak için başınızı farklı yönlerde hareket ettirdiğiniz bir selfie videosu çekmeniz istenir.
Kimliğinizi doğrulamamıza yardımcı olmak için selfie videosunu gönderdikten sonra, verdiğiniz güvenli e-posta adresine Instagram tarafından bir e-posta gönderilir.
Gönderdiğiniz videonun hiçbir zaman Instagram‘da görünmeyeceğini ve 30 gün içinde silineceğini aklınızda bulundurun.
Gönderdiğiniz videodan kimliğinizi onaylayamazsak tekrar incelememiz için yeni bir video gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu