Web Dünyası

eBay Dropshipping | eBay’da Satış Yapma #1

Başlıklar

eBay Dropshipping | eBay’da Satış Yapma

 

Ürün tedariği olarak da bilinen stoksuz nakliye, bir tedarikçiden stok satın aldığınızda ve onlarla birlikte çalışarak ürünleri kendiniz ele almadan doğrudan alıcılarınıza gönderirsiniz.

eBay’de doğrudan bir toptancı tedarikçisinden siparişleri gönderdiğiniz stoksuz nakliyeye izin verilir. eBay DropShipping kullanırsanız, öğenin listelemenizde belirtilen zaman çerçevesi içinde güvenli bir şekilde teslim edilmesinden ve alıcının satın alma işlemiyle ilgili genel memnuniyetinden yine de sorumlu olduğunuzu unutmayın.

Ancak, bir ürünü eBay’de listelemeye ve ardından ürünü doğrudan müşterinize gönderilen başka bir perakendeciden veya pazar yerinden satın almaya eBay’de izin verilmez. eBay politikasına uymayan faaliyetler, bunlarla sınırlı olmamak üzere bir dizi eylemle sonuçlanabilir: listeleri idari olarak sonlandırmak veya iptal etmek, tüm listeleri arama sonuçlarından gizlemek veya sıralamasını düşürmek, satıcı puanını düşürmek, satın alma veya satma kısıtlamaları, alıcı veya satıcı kaybı korumalar ve hesabın askıya alınması. Herhangi bir işlem yaptığımız listeler veya hesaplarla ilgili olarak ödenen veya ödenecek tüm ücretler iade edilmeyecek veya hesabınıza başka şekilde yansıtılmayacaktır.

eBay Satıcı Hesabı Açma

İlk olarak size tavsiyem https://www.ebay.co.uk/ adresinden üyelik açmanız.

 

register yazılı yere tıkladıktan sonra karışınıza gelen sayfada gerekli bilgileri doldurunuz.

Formu doldurduktan sonra üyelik işleminiz tamamlanmıştır.

Üyelik işleminiz bittikten hemen sonra satış yapmaya başlamayın. eBay üyeliğiniz belli bir süre açık kalsın bu süre 1 hafta kadar olabilir.Bu süre zarfında payoneer hesabı açıyoruz.

Payoneer Hesabı Nasıl Açılır ?

 

Payoneer eBay ticaretinde ödeme alabilmemiz için aracı banka görevi görmektedir. Daha önceden paypal üzerinden yapılıyordu.

https://www.payoneer.com/    adresine girdikten sonra register tıklayalım.

Tıkladıktan sonra aşağıdaki seçeneği seçin.( Sayfayı Türkçe’ye çevirip işinize gelen seçeneğide seçebilirsiniz.Konu hakkında hiç fikriniz yoksa aşağıdaki önergeleri takip ederek kayıt olabilirsiniz.)

Other Verticals seçeneğini seçip bir sonraki aşamaya geçin.

Bu sayfada aylık hacminiziz ne kadar olacağını soruyor.

$5,000 – $9,999 seçeneğini seçebilirsiniz.
Daha sonra karşınıza aşağıdaki gibi,bir önceki aşamada seçmiş olduğunuz Other Verticals in ayrıcalıklarını gösteren kısım gelecek.Bu seçenek sayesinde ATM lerden para çekme hakkınız bulunmaktadır.
Register tıklayıp devam ediyoruz.
Aşağıdaki kısımda formu doldurup NEXT ile ilerleyin. 4 Farklı sayfada bilgilerinizi eksiksiz doldurduğunuzdan emin olun. ve payoneer hesabınız açıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu