Oyun Dünyası

Faydalı Minecraft Modları

Pek çok Minecraft modu bulunuyor. Oyunu oynarken faydalı Minecraft modları arasından seçim yaparak daha kaliteli bir deneyim yaşamak lazım.

Günümüzün en popüler oyunlarından birisi olan Minecraft, sunduğu olanaklarla insanların sevdiği bir oyun haline gelmiş durumda. Bu oyun, sağladığı özelliklerin yanı sıra mod desteğiyle daha eğlenceli ve daha kullanışlı hale geliyor. Bu içerikte Vanilla sunucuların da desteklemiş olduğu yararlı modları açıklayacağız.

Başlıklar

Faydalı Minecraft Modları

JourneyMap

Oyunu oynarken harita lazım olabiliyor. Oyuna mini harita ekleyen JourneyMap’ın özelliklerinden birisi işaret eklemenin mümkün hale gelmiş olması. İşaret eklenerek o işarete daha sonra gidilebiliyor. Ayrıca işarete isim de verilebiliyor. Bunun yanı sıra çevredeki canlılar da bu harita üzerinde görünebiliyor.

Just Enough Items

Faydalı Minecraft modları arasında bulunan JEI, eşya tarifleri veren bir mod. Her ne kadar oyun içerisinde tarif kitabı bulunsa da bu kitabın tamamını açmak için bazı şeylerin üretilmesi gerekiyor. JEI, tüm eşyaların nasıl yapıldığını anlatan bir özellik sunuyor. Ayrıca favori eşyalar listelenebiliyor. Buna ek olarak moda yeni özellikler kazandırılması için JEI eklentileri mevcut.

faydalı Minecraft modları

AppleSkin

Yemek yerken hangi yemeğin karnı ne kadar doyurduğu merak edilen sorular arasında. Bu mod sayesinde yiyeceğin barı ne kadar doldurduğu öğreniliyor. Ayrıca bar, doygunluk hissi görünümüne de sahip olduğu için ne zaman acıkılacağı tahmin edilebilir.

Inventory Tweaks

Oyuncular, faydalı Minecraft modları arasında Inventory Tweaks modunu deneyebilir. Bu mod, eşyaların sıralanmasını sağlıyor. Örneğin karmaşık bir sandık veya envanter bulunuyor olsun. “R” tuşuna basarak veya sıralama butonları arasından seçim yaparak eşyaların hızlı bir şekilde sıralanması mümkün olmaktadır. Bu özellik, düzenli olmayı sevenlere hız kazandırıyor.

Mouse Tweaks

Karşımıza çıkan bir diğer özellik olan Mouse Tweaks, Minecraft’ta bulunmayan bazı envanter olaylarını ekliyor. Örneğin oyunda envanterdeyken CTRL tuşuna basılı tutulduğunda ve fare ile basılı tutularak eşyaların üzerinde gezildiğinde eşyalar diğer envantere aktarılmaz ama bu mod bu özelliği sağlar. Bunun gibi pratik pek çok özellik yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu