Oyun Dünyası

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 4 sistem gereksinimleri ile pek çok oyuncunun oynayacağı şekilde olmakla beraber harika bir yarış deneyimine ev sahipliği yapıyor.

Oyunlar, günümüzün en önemli yazılımları arasında. Özellikle eğlenmek veya yeni şeyler deneyimlemek için harika bir tercih olan bu şeyler, araba yarışı oyunlarıyla da öne çıkıyor. Pek çok yarış oyunu bulunuyor. Sportif bir oyun olan Forza Horizon 4 hakkında pek çok bilgiye sahip olmak lazım.

Başlıklar

Forza Horizon 4 Özellikleri

Forza Horizon 4, bir yarış oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Araba yarışı tutkunlarının sevmiş olduğu bu oyunun öne çıkan özelliklerinden birisi haritası olmakta. 4K ve HDR çözünürlükte bir haritaya sahip olan oyun, Britanya yollarında geçiyor. Hem şehir içinde hem de doğayla iç içe pistlerde oynanabilecek olan Forza Horizon 4, Britanya’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin de keşfedilmesine imkan tanıyor.

Oyunun bilinmesi gereken bir diğer özelliği dinamik mevsim sistemine yer veriyor oluşu. Oyunda yer alan dinamik mevsim sistemi, yarış alanındaki havayı ve zamanı çekerek daha gerçekçi bir deneyime imza atıyor. Örneğin hava yağmurlu ise oyunda da yağmur yağıyor, parçalı bulutlu ise güneş sürücüye el sallıyor. Dinamik mevsim sistemi ile beraber dinamik olarak güncellenen zaman sistemi de bulunuyor.

Forza Horizon 4 sistem gereksinimleri öncesinde bir diğer özelliğinden de söz etmek gerekiyor. 4K ve HDR grafiklere rağmen orta düzeyin altında sistemlerde bile oynanması mümkün olan bu oyun, 450’nin üzerinde araca ve 100’ün üzerinde lisanslı üreticiye ev sahipliği yapan bir yapım. Bu da oyun içi çeşitliliği arttıran bir deneyim.

Forza Horizon 4 sistem gereksinimleri

Oyunu almak isteyen oyuncuların merak ettiği bir diğer soru oyunun Türkçe dili destekleyip desteklemediği. Forza Horizon 4, Türkçe dil desteğine sahip bir oyun olmakla beraber aynı zamanda seslendirmeler için altyazı desteği de sağlanıyor. Bu da Türk oyuncuların oyunu daha iyi anlamasına olanak tanıyor.

Forza Horizon 4 Değerlendirmeleri

Forza Horizon 4 sistem gereksinimleri öncesinde değerlendirmeleri ile bilinmesi gerekir. Steam’de %89 olumlu oya sahip olan bu yapım, kaliteli grafiklere ve eşsiz doğaya yer verdiği için çok beğeniliyor. Oyuncuların en çok eleştirdiği kısım son haftalarda yapılan güncelleme ile beraber optimizasyon sorunlarının ortaya çıkması oldu. Oyuncular, ortaya çıkan çeşitli sorunlar sebebiyle firmaya oyunun düzeltilmesi için talep gönderiyor. Bu sorunun yeni güncellemelerde çözüleceği umut ediliyor.

Oyun, Metacritic platformunda da harika puanlara ve değerlendirmelere sahip. Eleştirmen ortalaması 88 olan bu oyun için Steam’e benzer yorumlar yapılıyor. 2 eleştirmenin karışık puan verdiği bu oyunda karışık puan verilmesinin nedeni çeşitli bugların olması olarak açıklanıyor.

Oyuncuların vermiş olduğu puanları incelediğimizde ise karşımıza oldukça yüksek puanlar çıkıyor. Oyunun oyuncu değerlendirmesi ortalaması 7,7 olarak yer alıyor. Oyuncular, genel olarak oyunu beğeniyor olsa da beğenmeyenler de yer alıyor.

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

En Düşük

  • Windows 10 64 bit işletim sistemi
  • Intel Core i3 4170 veya Intel Core i5 750 işlemci
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce 650 Ti veya AMD R7 250X ekran kartı
  • DirectX 12 desteği
  • 80 Gb depolama alanı

Önerilen

  • Intel Core i7 3870 işlemci
  • 12 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 970, NVIDIA GeForce GTX 1060, AMD R9 290X veya AMD RX 470 ekran kartı
  • 100 GB depolama alanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu