Oyun Dünyası

GTA VI Özellikleri Hakkında Ortaya Atılan İddialar

GTA VI özellikleri ile beraber merak edilen bir oyun. Aslında yakın zamanda oyun ile ilgili bazı bilgiler gün yüzüne çıkmıştı.

Rockstar Games’in geliştirmiş olduğu GTA VI, henüz resmî olarak duyurulmamışken şimdiden bazı sızdırılan içerikler ortaya çıktı. GTA V ile ilgili yakın zamanda destek sona ermişti. Artık GTA VI için çalışmalara ağırlık veriliyor. Ek olarak şunu da belirtelim ki oyunun adının GTA VI olup olmayacağı henüz kesin değil.

GTA VI ile ilgili iddialar ortada dolaşırken geçtiğimiz aylarda oyun içi videolar yayınlandı. Yayınlanan videolarda dikkat çeken detaylardan birisi oyunun yenilikleri oldu. Tabii Rockstar Games, sızdırılan bu içerikleri hemen kaldırarak bir taraftan bu görüntülerin doğru olduğunu göstermiş oluyor.

GTA VI Özellikleri Sızdırılmış Olabilir

Yayınlanan görüntüler henüz oldukça basit durabilir. Bunun sebebi bu görüntülerin test görüntüleri olması. Bilindiği üzere oyun firmaları, hızlı kontrol yapmak için kaliteyi düşük tutar. GTA VI ile ilgili paylaşılan içerikler de bundan dolayı bu şekilde görünüyor. Ayrıca bu görüntülerin yıllar öncesine ait olduğu söyleniyor. Yani oyun, yıllardır geliştiriliyor olabilir.

Henüz doğrulanmayan özelliklerden birisi karakterin silah ile vuruş yaptığında gerçekçi hissiyat için bir miktar geriye kayacağı. Özellikle ağır silahlarda bu durum daha da belirginleşebilir. Buna ek olarak karakterin silahla beraber duvara yakınlaştıkça otomatik olarak pozisyon alacağı da iddia ediliyor. Yani oyuncu, duvara yaklaşınca karakter, otomatik bir şekilde duvara yaslanıp ateş edebilecek.

GTA VI özellikleri arasında iki ana karakterin olacağı da yer almakta. Henüz bir söylenti olan fakat sızdırılan görüntülerde bu ihtimali daha da güçlendiren özelliğe göre ana karakterlerden birisi erkek, diğeri kadın olarak bulunacak. Hatta bu karakterlerin birbirlerinin eşi olacağı da iddia ediliyor.

GTA VI özellikleri

Oyun ile ilgili çarpıcı yeniliklerden birisi karakterin kayma fiziğinin olması. GTA V oyununda karakter koştuktan sonra anlık olarak yavaşlayınca normal bir şekilde duruyor. GTA VI oyununda karakter koştuktan sonra bir anda yavaşlayınca zemine göre kayma eylemi ile karşılaşacak. Bu da oyuna gerçekçilik katacak.

Kurgusal Miami şehri olan Vice City şehrinde geçeceği söylentiler arasında yer alan bu oyunun bir diğer özelliği silah pozisyonu. Silah pozisyonu, kameranın hareketine göre değişebiliyor. Örneğin kamera sola kayarsa silah da sola dönüyor. Sağa kayarsa ise sağa dönüyor. Bunun yanı sıra silahlar, sırt üzerinde görünebilecek. Yani karakterin hangi silahları taşıdığı arkasında yer alacak. Belki bununla birlikte taşınacak silah sayısı da bir insanın taşıyabileceği seviyeye getirilir.

GTA VI özellikleri arasında karakterin yatabileceği özellik de yer almakta. Bilindiği üzere diğer GTA oyunlarında yere yatma özelliği bulunmuyor. Yeni oyunda karakter, yere yaslanarak uzanabilecek pozisyona gelebilir. Bu da gizlilik görevleri için önemli bir gelişme sağlar.

Oyun ile ilgili özellikler arasında aracın daha fazla özelleştirilebilir oluşu yer alıyor. Rockstar Games, yeni nesil için çok gerçekçi fiziklere sahip bir oyun geliştiriyor olabilir. Bu özellik ile beraber arabanın içerisindeki aynanın konumu, pedal hareketleri, koltuğun yerleşimi ve bu gibi pek çok detay düzenlenebilir hale gelebilir.

Ev içi eşyaları düzenleme gibi özelliklerin de beklendiği bu oyunda bir diğer özellik beden taşıma olarak yer alıyor. Buna göre oyuncu, insan taşıyarak o insanı istediği yere bırakabilecek. Bunun için karakter, diğer karakteri omzuna alarak götürüyor. Bu özellik ile beraber görevler daha heyecanlı hale gelecek gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu