Filmler-Diziler

Önyargılarınızı Yıkacak En iyi Hint Filmleri

Başlıklar

Önyargılarınızı Yıkacak En iyi Hint Filmleri

 

Önyargılarınızı Yıkacak En iyi Hint Filmleri,  Hindistan yapımı yani genel olarak bilinen Hint filmlerine karşı genel bi önyargı bulunmaktadır.Bu önyargıda haklılık payı elbette var ama hint filmlerinde öyle yapımlar varki gerçekten efsane ve mutlaka izlenmesi gereken başyapıtlar arasındadır. Bütün bu önyargılarını yıkacak en iyi hint filmleri ni bu başlık altında topladım.Herkese iyi seyirler.

 

Sevginin Gücü ( Bajrangi Bhaijaan )

Bajrangi Bhaijaan Filminden Bir Sahne
Bajrangi Bhaijaan Filminden Bir Sahne

Yönetmen : Kabir Khan

Oyuncular: Salman Khan, Harshali Malhotra, Nawazuddin Siddiqui

IMDb : 8.0

 

Pakistanlı bir köyden küçük dilsiz bir kız, Hindistan gezisinden dönüşünde kaybolur. Cömert bir kalbe sahip Hintli bir adam, genç ve dilsiz Pakistanlı bir kızı ailesiyle yeniden bir araya getirmek için anavatanına geri götürür.

İzlediğiniz en iyi hint filmi değil belkide izlediğiniz en iyi filmler arasına girecek olmasından hiç şüphem yok. Dram ve duygusallığın ağır bastığı bu başyapıt en iyi hint filmleri arasındadır mutlaka izlemenizi öneririm.

 


 

Dangal

en iyi hint filmleri

Yönetmen : Nitesh Tiwari

Oyuncular : Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh

IMDb : 8.4

Eski güreşçi Mahavir Singh Phogat ve iki güreşçi kızı, toplumsal baskı karşısında İngiliz Milletler Topluluğu Oyunlarında zafer için mücadele ediyor.

Mahavir Singh Phogat’ın ve kızları Babita Kumari ve Geeta Phogat’ın biyografisi olan bu film gerçek bi hikayeyi efsane şekilde ekranlara yansıtıyor ve en iyi hint filmleri arasındadır mutlaka izlemenizi öneririm.


 

Jab Tak Hai Jaane

en iyi hint filmleri
Jab Tak Hai Jaan Filminden Bir Sahne

Yönetmen : Yash Chopra

Oyuncular : Shah Rukh Khan, Katrina Kaif, Anushka Sharma

IMDb : 6.7

Londra şehrinde çalışkan genç bir göçmen olan Samar Anand, hayatının aşkına, melek gibi muhteşem bir kıza (Katrina Kaif) bir bakış atar. Tanışırlar ve birlikte geçirdikleri zamanla aralarındaki bağ aşka dönüşür. Ancak Samar ciddi bir kazayla karşılaşır ve Meera, Samar’ın tekrar yaşamasına izin verirse sonsuza dek terk edeceğine Tanrı’ya yemin eder, aşkları başladığı gibi biter. Samar, Tanrı’ya öfkelenir ve Meera’ya olan sevgisiyle alevlenir, O’na savaş açar. Samar Anand, kendisini hayatta tutması için Tanrı’ya bir meydan okuma olarak her gün ölümün pençesine düşmeye yemin eder. Hint Ordusu’nda bomba imha şefi olan Binbaşı Samar Anand olur ve bombaları hiç bomba giysisi giymeden etkisiz hale getirir. Burada ‘ölemeyen adam’ olarak da bilinen Binbaşı Samar, canlı ve canlı bir ‘bugünün nesli’olan Akira (Anushka Sharma) ile tanışır. WTF tavrına sahip Discovery Channel muhabiri. Samar Anand’ın hikayesinin farkında olan Akira, bu ilgi çekici hikayede aşkın gizemini çözmeye kararlıyken, kendisi de umutsuzca Samar’a aşık olur. Akira aşkın sırlarını çözebilecek mi, savaşı Samar mı kazanıyor yoksa Tanrı aşkına teslim mi oluyor? Jab Tak Hai jaan en iyi hint filmleri arasındadır izlenmesi gereken bir başyapıttır.


ve şimdi karşınızda En iyi Hint Filmleri nde Benim Adım Khan Filmi var

Önerilen Yazı:  Back to the Future İncelemesi

Benim Adım Khan  (My Name Is Khan)

Önyargılarınızı Yıkacak En iyi Hint Filmleri 2 – My Name Is Khan
My Name Is Khan Filminden Bir Sahne

Yönetmen : Karan Johar

Oyuncular : Shah Rukh Khan,Kajol, Sheetal Menon

IMDb : 8.0

Mumbai’nin Borivali bölümünden bir Müslüman olan Rizwan Khan, sosyalleşmeyi zorlaştıran yüksek işlevli bir otizm türü olan Asperger sendromundan muzdarip. Yetişkin Rizwan, San Francisco’da Hindu bekar bir anne olan Mandira ile evlenir. 11 Eylül’den sonra, Rizwan, sakatlığını şüpheli davranışlarla karıştıran LAX’teki yetkililer tarafından gözaltına alındı. Tutuklanmasının ardından, durumu ve rahatsızlığıyla başa çıkmasına yardımcı olan bir terapist olan Radha ile tanışır. Rizwan daha sonra adını temize çıkarmak için ABD Başkanı Bush ile görüşmek üzere bir yolculuğa başlar. Benim adım khan en iyi hint filmleri arasındadır izlemediyseniz hemen izlemeniz kesinlikle tavsiye edilir.


Her Çocuk Özeldir

Her Çocuk Özeldir Filminden Bir Sahne
Her Çocuk Özeldir Filminden Bir Sahne

Yönetmen : Aamir Khan, Amole Gupte

Oyuncular : Darsheel Safary, Aamir Khan, Tisca Chopra

IMDb : 8.4

Ishaan Awasthi, dünyası kimsenin takdir etmediği harikalarla dolu, ev ödevi, notlar ve düzen gibi şeylerle çok daha fazla ilgilenen yetişkinlerin dünyasında önemli olmayan sekiz yaşında bir çocuktur. Ve Ishaan sınıfta hiçbir şeyi doğru dürüst alamıyor gibi görünüyor. Ailesinin kaldırabileceğinden çok daha fazla belaya bulaştığında, ‘disiplinli olmak’ için yatılı bir okula gönderilir. Yeni okulunda da durum farklı değildir ve Ishaan, ailesinden ayrı kalmanın getirdiği ek travmayla uğraşmak zorundadır. Bir gün yeni bir sanat öğretmeni sahneye fırlar, öğrencilere neşe ve iyimserlik bulaştıran Ram Shankar Nikumbh. Düşünmelerini, hayal etmelerini ve hayal etmelerini isteyerek ‘işlerin nasıl yapıldığı’ ile ilgili tüm kuralları çiğniyor ve Ishaan hariç tüm çocuklar coşkuyla yanıt veriyor. Nikumbh kısa süre sonra Ishaan’ın çok mutsuz olduğunu anlar ve nedenini araştırmaya koyulur. Zamanla, sabırla ve özenle, sonunda Ishaan’ın kendini bulmasına yardım eder.Her çocuk özeldir en iyi hint filmleri arasındadır izleme listenize mutlaka eklemelisiniz


Milyoner (Slumdog Millionaire)

Önyargılarınızı Yıkacak En iyi Hint Filmleri 3 – slumdog millionaire
Milyoner Filminden Bir Sahne

 

Önerilen Yazı:  Türkiye'de Yapılmış En iyi Yerli Filmler

Yönetmen : Danny Boyle, Loveleen TandanOyuncular : Dev Patel, Freida Pinto, Saurabh Shukla

IMDb : 8.0

Hayatının en büyük gününü yaşamak üzere olan Mumbai’nin kenar mahallelerinden 18 yaşındaki yetim Jamal Malik’in hikayesi. Bütün ulus izlerken, Hindistan’ın Kaun Banega Crorepati’sinde 20 milyon rupi gibi şaşırtıcı bir ödül kazanmasına sadece bir soru mu kaldı ? (2000)(Kim Milyoner Olmak İster?) Ancak gösteri gece olunca polis onu hile şüphesiyle tutuklar; Bir sokak çocuğu nasıl bu kadar çok şey bilebilir? Masumiyetini kanıtlamak için her şeyi göze alan Jamal, kardeşiyle birlikte büyüdüğü gecekondu mahallesindeki hayatını, yoldaki maceralarını, yerel çetelerle acımasız karşılaşmalarını ve sevdiği ve kaybettiği kız Latika’nın hikayesini anlatıyor. Hikayesinin her bölümü, yarışma programının sorularından birinin cevabının anahtarını ortaya koyuyor. Jamal’in giderek daha katmanlı hale gelen hikayesinin her bölümü,dizinin imkansız görünen sınavlarının yanıtlarını nereden öğrendiğini ortaya koyuyor. Ancak bir soru hala gizemini koruyor: Görünürde zenginlik arzusu olmayan bu genç adam yarışma programında gerçekten ne yapıyor? Yeni gün ağarıp Jamal son soruyu yanıtlamak için geri döndüğünde, Müfettiş ve altmış milyon izleyici öğrenmek üzere. Hikaye anlatımının kalbinde, birinin yaşam ve aşk hakkında bildiklerini nasıl öğrendiği sorusu yatar. ve listemizde en iyi hint filmleri arasında milyoner filmide var.

NOT: Filmlerin iMDB değerli zamanla değişiklik göstermektedir.

DİĞER FİLM TAVSİYELERİMİ GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu