Filmler-Diziler

SpongeBob SquarePants İncelemesi

Bu başlık altında siz değerli kullanıcılar için SpongeBob SquarePants incelemesi yapıyor olacağız. Gelin hep birlikte bu diziye bir el atalım.

Çizgi diziler hem çocuklar hem de yetişkinler için sevilen içerikler olmakta. Bazı çizgi diziler bebeklere hitap ederken bazıları çocuklar için, bazıları da gençler için geliştiriliyor. Hatta yetişkin içerikli çizgi filmler de bizlerin karşısına çıkıyor. Yetişkinlerin geçmişte izleyerek büyüdüğü ve şu anki neslin de izlemiş olduğu bir çizgi dizi olan SpongeBob SquarePants hakkında bilinmesi gereken birçok detay mevcut.

Başlıklar

SpongeBob SquarePants İncelemesi

Hikaye

SpongeBob SquarePants, 1999 yılında Stephen Hillenburg tarafından geliştirildi. Absürt komedi türünde bir çizgi dizi olan SüngerBob KarePantolon, günümüzde halen devam ediyor.

SpongeBob SquarePants’ın hikayesinden söz edelim. Çizgi dizide ana karakter olarak karşımıza SpongeBob veya Türkçe adıyla SüngerBob çıkıyor. SpongeBob, dizinin en mutlu karakteri olarak görünüyor. Çoğunlukla SpongeBob’un günlük yaşamını ele alan bölümlerde bazen farklı karakterlerin yaşadığı durumlardan da söz ediliyor.

Özetle çizgi dizi, her bölümde farklı olayları ele alarak bizlere su dünyasının atmosferini gösteriyor. Su dünyası demişken çizgi dizide su altı olmasına rağmen su altında ateşin yanması gibi bazı hatalar da göze çarpan detaylar arasında.

Kurgu

SpongeBob SquarePants incelemesi yaparken mekandan da bahsetmek gerekiyor. Kurgu genellikle Bikini kasabasında geçiyor. Her ne kadar Bikini kasabasındaki yaşamı anlatsa da çizgi dizide farklı şehirlerden ortamlar da yer almış durumda.

Ana karakter SpongeBob, Patrick ve Squidward ile komşu bir şekilde yaşıyor. Bay Yengeç, Bayan Puff ve Sandy gibi diğer karakterlerin ise kasabada farklı pozisyonlarda evleri bulunuyor. Çizgi dizide dikkat çeken kısımlardan birisi ana karakterlerin genel olarak şehir dışında yaşadığının görülmesi. Yani merkezden uzak bir konumda bulunuyorlar.

SpongeBob SquarePants incelemesi

Su altı hayatı bizlere gösteren bu çizgi dizide odak noktası olan bir diğer şey su altında gökyüzünün çiçeklerle donatılması. Normal şartlarda su altına dalış yapan bireyler bu tür bir olay ile karşılaşmaz. Belki çiçekler yosun olarak gösteriliyor olabilir. Özetle SpongeBob SquarePants, harika su altı doğasıyla insanların ilgisini çeken bir dizi.

Önerilen Yazı:  Doctor Who İncelemesi

Karakterler

SpongeBob SquarePants incelemesi yaparken karakterler hakkında da bilgi sahibi olunmalı. Dizinin öne çıkan karakterlerinden birisi sünger olarak bulunan SpongeBob olarak yer alıyor. SpongeBob, genel olarak mutlu olurken yaşanan pek çok olaya olumlu bir şekilde yaklaşıyor. Bir diğer karakter olan Patrick ise düşük zekası ile öne çıkan karakter. Deniz yıldızı olan Patrick, aynı zamanda SpongeBob’un en yakın arkadaşı.

SpongeBob SquarePants ile komşu olan Squidward ise somurtkan bir yüz ifadesi ile dizide yer edinmiş durumda. Olaylara eleştirel bir bakış açısıyla yaklaşan ve mutlu görünmeyen bu karakter, adeta hayattan uzaklaşmak istiyormuşcasına bir hava veriyor. Squidward analizimize göre karakter, sakin bir yaşamdan keyif alıyor.

SpongeBob SquarePants incelemesi ile beraber Bay Yengeç’ten de bahsetmek gerekiyor. Bay Yengeç, dizinin en cimri karakteri olarak geçiyor. O kadar cimri ki kısa sürede zengin olmuş bir patron. Buna rağmen yine de masraflardan kaçınmaya çalışıyor ve personellerine az maaş veriyor.

Dizinin bir diğer karakteri olan ve birçok bölümde görülen Sandy ise bir sincap olarak burada yer alıyor. Araştırma yapmak adına su altına gönderilen Sandy, SpongeBob ile karate yaparak tanıştı. Sandy, bilimsel ruhuyla öne çıkan bir karakter olarak dizide bulunuyor. Sandy’nin su altında yaşaması için ona verilen su geçirmez bina, bilimsel çalışmalar doğrultusunda sağlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu