Filmler-Diziler

Türkiye’de Yapılmış En iyi Yerli Filmler

Başlıklar

Türkiye’de Yapılmış En iyi Yerli Filmler

Türkiye’de Yapılmış En iyi Yerli Filmler kişiler ve zevklerine göre değişse de kendi seyir keyfim, genel yorum ve imdb puanlarına göre sırasıyla filmleri aşağıda yazdım.

1- Bizim İçin Şampiyon ( BOLD PİLOT )

Türkiye'de Yapılmış En iyi Yerli Filmler
Bizim İçin Şampiyon(Bold Pilot) Filminden Bir Sahne

Bizim İçin Şampiyon (Bold Pilot) Filmi ilk çıktığında at yarışı filmi diye ön yargılara çok maruz kalınıpta,gereken kitleyi yakalayaman bence Türkiye’de Yapılmış En iyi Yerli Filmlerin başında geliyor.

Filmi izleyemeyenler için şunu söyleyemeliyim ki tüylerinizin diken diken olacağı duygu yüklü duygusal ve gerçek bir hikayeden bahsedildiği için gerçekten her saniyesi ile harika bir film.

2018 yapımı bu filmin imdb puanı 8.3 

Şampiyon, efsanevi yarış atı Bold Pilot ile bir araya gelen Halis Karataş ile Begüm Atman arasındaki büyük bir aşk hikayesidir. Gerçek bir hikayeden uyarlanan film, Türk at nalı ünlü ismi Özdemir Atman‘a ait ve Bold Pilot, at yarışlarıyla ilgilenmeyenlerin bile sevgisini kazanmış bir at. Bold Pilot ve daimi jokeyi Halis Karataş birlikte unutulmaz başarılara imza attı. 1996 Gazi Koşusu‘nda 2:26:22 rekoru henüz geçmedi. Bold Pilot‘un bir diğer başarısı da Halis Karataş ve Begüm Atman‘ın varlığı. Ünlü jokey ile Begüm Atman arasındaki destansı aşkın konu edildiği filmin yönetmen koltuğunda Ahmet Katyksız oturuyor. Senaryosunu ünlü jokey Halis Karataş‘a Ekin Koç‘a Serkan Yörük yazarken, Begüm Atman’a Farah Zeynep Abdullah hayat veriyor.


2-Sadece Sen

En iyi Yerli Filmler
Sadece Sen Filminden Bir Sahne

 

Senaryosu Always filminden alınan ve Türk yapımını daha başarılı bulduğum Türkiye’de Yapılmış En iyi Yerli Filmler den biri.

2014 yapımı olan Sadece Sen filminin imdb puanı 7.3

Filmi izlemeyen çok az kişi kalmıştır belki ama,izlemeyenler için kesinle tavisye ediyorum.

Filmin yönetmen koltuğunda Hakan Yonat oturmaktadır.

Oyuncular : Belçim Bilgin – İbrahim Çelikkol – Kerem Can

Eski bir boksör, kör bir kadına aşık olur ve yeni bir hayat kurmaya başlar, ancak karanlık geçmişi her ikisini de tehlikeye atmak için geri döner.


3-Bir Küçük Eylül Meselesi

En iyi Yerli Filmler
Bir Küçük Eylül Meselesi Filminden Bir Sahne

Bir Küçük Eylül Meselesi Filmi daha önce Türkiye’de konusu işlenmemiş gerçekten izlerken ters köşe olacağınız en iyi yerli filmlerden.

2014 yapımı olan bu filmin imdb puanı 7.2

Filmin Yönetmenliği ve Senaryosu Kerem Deren‘e ait.

Oyuncular : Engin Akyürek  -Farah Zeynep Abdullah – Ceren Moray

Filmin kısaca konusu , Her şeyi olan güzel bir kız. Büyüleyici, oyuncu, kendi sözleriyle: ‘aşık olamayacak kadar neşeli’. Ani bir araba kazası ve kalbi birkaç dakikalığına duruyor. Uyandığında, herkes ‘her şey yolunda’ diyor. Ama öyle olmadığını biliyor. Çünkü son ayını hatırlamıyor; hayatının bir eylülü kayıp. Aceleyle gizlenmiş ipuçlarından oluşan bir yola öncülük ederken kendini uzak bir Ege adasında bulur. Garip görünüşlü, pis bir münzevi yanına gelir ve şöyle der: ‘Beni hatırlamıyor musun? Ben senin aşık olduğun adamım.’ Çığlıklarıyla ilgili her şey mantıklı, ama mucizevi bir ilişkinin trajik sonuna kadar anılarını takip ediyor….


4-Bir Aşk İki Hayat

En iyi Yerli Filmler
Bir Aşk İki Hayat Filminden Bir Sahne

Bir Aşk İki Hayat Filmi bir adamın iki farklı hayatının konu aldığı yine Türkiye’de daha işlenmemiş konusu olan ender filmlerden.

2019 yapımı olan bu filmin imdb puanı 6.2 (Bence çok daha fazlasını hakediyor)

Filmin Yönetmen koltuğunda Ali Bilgin var

Engin Akyürek ve Bergüzar Korel in başrolünü paylaştığı filmin kısaca konusu ;

Bir Aşk İki Hayat, basit bir konu hakkında yaptığı tercihlerle farklı yönlere savrulan bir adamın hikayesini konu ediyor. Umut, kendi filmlerini çekmeye çalışan, bağımsız bir yönetmendir. Moda’da köpeği ile birlikte yaşayan Umut’un hayatı, bir gece vereceği kararla bambaşka bir hal alır. Genç adam, hayatının değişeceğinden habersiz bir şekilde köpeği ile dışarı çıkmaya karar verdiğinde, hayatının aşkı ile tanışma fırsatı bulur. Aşk ve hayatın sonsuz seçenekleri arasında neyin doğru olduğunu bilmeden ilerleyen Umut, başarılı bir mimar olan Deniz ile tanışır. Diğer seçeneğe karar verdiğinde ise uçurumun kenarına sürüklenmesine neden olacak olaylar silsilesi başlar.

 

 

 

Liste Güncellenecektir….

Zaman Konulu Filmler yazıma göz atmak isteyebilirsiniz.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu