Filmler-Diziler

En İyi Zaman Konulu Filmler

Başlıklar

Zaman Konulu Filmler (2021 Güncel Liste)

 

    Zaman konulu filmler genelde izleyicisi olan insanlar için vazgeçilmezdir.İzleyiciyi düşündürüp ters köşe yapması ile de ilgi odağını hat safada son dakikaya kadar tutabiliyor. Sizler için Zaman Konusu olan filmleri aklımda kaldığınca aşağıda paylaştım.Aklıma geldikçe sayfadaki filmlere eklemeler yapılacaktır. Zaman mekan konulu en iyi filmleri sırasız olarak yazılmıştır.

Geleceğe Dönüş 1-2-3 Serisi (Back to the Future)

Back to the Future
Back to the Future

Yönetmen: Robert Zemeckis

Oyuncular: Michael J.Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson

imdb: 8.5

   Zaman filmi denilince akla ilk gelen Back to the Future (Geleceğe Dönüş) serisidir mutlaka. Seksenlerin tipik bir Amerikalı genci olan Marty McFly, biraz çılgın bir bilim adamı tarafından icat edilen plütonyumla çalışan bir DeLorean “zaman makinesi” ile yanlışlıkla 1955’e geri gönderilir. Marty, sıklıkla histerik, her zaman harika zamanda geriye yaptığı yolculuk sırasında, genç anne babasıyla tanışıp aşık olduğundan emin olmalıdır – böylece geleceğe geri dönebilir.


Yarının Sınırında (Edge of Tomorrow)

Edge of Tomorrow
Edge of Tomorrow

Yönetmen: Doug Liman

Oyuncular: Tom Cruise Emily Blunt Bill Paxton

imdb: 7.9

   Bir uzaylı ırkı, dünyadaki herhangi bir askeri birlik tarafından yenilmez olan amansız bir saldırıyla Dünya’ya çarptı. Binbaşı William Cage (Cruise), bir intihar görevine belirsiz bir şekilde düşürüldüğü bir gün bile savaş görmemiş bir subaydır. Birkaç dakika içinde öldürülen Cage, şimdi kendisini aynı acımasız savaşı tekrar tekrar yaşamaya, tekrar tekrar savaşmaya ve ölmeye zorlayan bir zaman döngüsüne atılmış olarak buluyor. Ancak her savaşta, Cage, Özel Kuvvetler savaşçısı Rita Vrataski’nin (Blunt) yanında, rakiplerine artan bir beceriyle saldırabilir. Ve Cage ve Vrataski savaşı uzaylılara götürürken, tekrarlanan her karşılaşma onları düşmanı yenmeye bir adım daha yaklaştırıyor!


X-Men: Geçmis Günler Gelecek

X-Men: Days of Future Past (2014)
X-Men: Days of Future Past (2014)

Yönetmen: Bryan Singer

Oyuncular: Patrick Stewart, Ian McKellen, Hugh Jackman

imdb: 7.9

   Gelecekte, mutantlar ve onlara yardım eden insanlar Sentinels adlı güçlü robotlar tarafından katledilir. Profesör Xavier, Wolverine, Magneto, Storm, Kitty Pryde ve arkadaşları Çin’deki bir manastırda buluşurlar ve Xavier, yenilmez Sentinel’lerin 1973’te yaratıcıları Dr. Bolivar’a suikast düzenlemeye çalışırken yakalanan Mystique’in DNA’sı kullanılarak yaratıldığını açıklar. Trak. Xavier, Mystique’i niyetinden vazgeçmeye ikna etmek için Pryde’ın Charles Xavier ve Erik Lehnsherr’a katılma yeteneğini kullanarak tek şanslarının 1973’e dönmek olduğunu söyler. Ancak zaman yolculuğunun zararlarına sadece Wolverine dayanabilir. Mystique ve Sentinel Programını durdurmayı ve mutantları ve insan arkadaşlarını yok olmaktan kurtarmayı başarabilecek mi?


Yıldızlararası (Interstellar)

INTERSTELLAR
Mackenzie Foy and Matthew McConaughey “INTERSTELLAR”

Yönetmen : Christopher Nolan

Oyuncular : Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain

imdb: 8.6

   Herkesin film zevkine değişecek bi durum ama bence izlediğim ve izleyeceğiniz en iyi filmler arasında yerini alacağından eminim.Tek Kelime ile efsane oyuncular ve efsane oyunculuk.Yönetmen Christoper Nolan imzalı inanılmaz bir başyapıt. Filmi izlemeye başlayanlar için önyargısız sonuna kadar dikkatli izlemeleri gerek.Filmin Konusu : Dünyanın geleceği felaketler, kıtlıklar ve kuraklıklarla dolu. İnsanlığın hayatta kalmasını sağlamanın tek bir yolu vardır: Yıldızlararası yolculuk. Güneş sistemimizin uzak noktalarında yeni keşfedilen bir solucan deliği, bir astronot ekibinin daha önce hiç kimsenin gitmediği yerlere, insan yaşamını sürdürmek için doğru ortama sahip olabilecek bir gezegene gitmesine izin veriyor.


Zamanın Ötesinde (Predestination)

Zamanın Ötesinde - Predestination - zaman konulu filmler
Zamanın Ötesinde – Predestination

Yönetmen : Michael Spierig, Peter Spierig

Oyuncular : Ethan Hawke, Sarah Snook, Noah Taylor

imdb: 7.5

   Film hakkında ne yazarsam film hakkında spoiler vermiş olurum.En iyisi film hakkında fazla araştırma yapmadan hatta fragmanını bile izlemeden başlamınızı öneririm. İzlediğim en iyi zaman konulu filmler arasında NET ! Çok dikkatli izlenmesi gereken filmler arasında ! Asla Pişman olmazsınız !PREDESTINATION, kanun uygulayıcı kariyerinin sonsuza kadar devam etmesini sağlamak için tasarlanmış karmaşık bir zaman yolculuğu yolculuğuna gönderilen bir Geçici Ajanın hayatını anlatıyor. Şimdi, son görevinde, Ajan, zaman içinde kendisinden kaçan tek suçluyu takip etmelidir.


Tenet (2020)

Tenet - zaman konulu filmler
John David Washington – Tenet Filminden Sahne

Yönetmen : Christopher Nolan

Oyuncular : John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki

imdb: 7.4

   Christopher Nolan ın en iddialı filmlerinden.Filmi anlamanız için 2 defa izlemeniz gerekebilir,öyleki filmde rol alan oyuncular bile film çekimlerinde filmin konusunu anlamamışlar. Adam gibi Adam Christopher Nolan :)Filmi anladığınız takdirde zaman mekan konulu izlediğiniz en iyi filmler arasında olacağından eminim!Alacakaranlık uluslararası casusluk dünyasında, The Protagonist olarak bilinen isimsiz bir CIA operatörü, gerçek zamanın ötesinde ortaya çıkan küresel bir göreve katılmak için Tenet adlı gizemli bir organizasyon tarafından işe alınır. Görev: Önsezi yetenekleri olan dönek bir Rus oligark olan Andrei Sator’un Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatmasını engellemek. Kahraman yakında gelecek olan tehdide karşı koymanın bir yolu olarak “zamanı tersine çevirme” sanatında ustalaşacaktır.


Yaşam Şifresi (Source Code)

Source Code - zaman konulu filmler
Yaşam Şifresi – Source Code

Yönetmen : Duncan Jones

Oyuncular : Jake Gyllenhaal, Michelle Monaghan, Vera Farmiga

imdb: 7.5

Eski ama izlemeyenler için zaman mekan temalı en iyi filmler arasında olan Yaşam Şifresi filminide buraya eklemek istedim.Ordu Yüzbaşısı Colter Stevens kendini, bilincinin başka bir insana yerleştirilebileceği özel bir program üzerinde çalışırken bulur. Tek yakalama, herhangi bir zamanda sadece 8 dakika orada olabilir. O sabah, Chicago’nun hemen dışındaki bir banliyö treninde bir bomba patladı. O trende çalışacak öğretmenin bedenini işgal eder ve son anısı Afganistan’daki bir savaş görevinde helikopterini uçurduğu için ne yaptığı veya neden orada olduğu konusunda kafası karışır. Programdan sorumlu kişiler ona trende bir bomba olduğunu ve onu bulması gerektiğini açıklar. Daha da önemlisi, o günün ilerleyen saatlerinde başka bir bombalama beklendiği için bombacıyı tanımlaması gerekiyor. Ancak geçmişi değiştiremeyeceği ve sadece bilgi toplayabildiği de söylenir.


Fırtına Anı (Mirage -Durante la tormenta)

Fırtına Anı - zaman konulu filmler
Durante la tormenta

Yönetmen : Oriol Paulo

Oyuncular : Adriana Ugarte, Chino Darín, Javier Gutiérrez

imdb : 7.4

9 Kasım 1989 yılında çıkan şiddetli bir fırtınayı evin camından izleyen 12 yaşındaki bir çocuk olan Nico, komşusunun evinde bir tuhaflıklar olduğunu fark eder. Evden vahşi sesler duymasının üzerine yardım etmek için eve giden Nico, komşuşu Prieto’nun karısının ölü olduğunu görür. Kendisini gören Prieto’dan kaçıp eve geri dönmeye çalışan küçük çocuk bu sırada trafik kazası geçirerek hayatını kaybeder. Aradan geçen 25 yılın ardından Vera, eşi David ve kızları ile birlikte, Nico’nun yaşadığı eve taşınır. Genç kadın eve yerleşmeye çalışırken Nico’nun gitar çalerken çektiği kasetleri bulur. Bir süre sonra Vera, bir televizyon ve kamera aracılığıyla Nico ile iletişime geçer ve bu sayede küçük çocuğun hayatını kurtarır. Ancak Vera’nın geçmişe yaptığı bu müdahele, onun ve ailesinin hayatının değişmesine neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu